Martin Macík s kamionem Liaz obhajuje o víkendu prvenství na Baja Aragon

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 29 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – V pátek 20. července startuje již 35. ročník prestižní dálkové rallye Baja Aragon, kterou již tradičně hostí španělský Teruel. Se startovním číslem 501 vyjede na trať sedlčanský závodník týmu Big Shock Racing Martin Macík. Ten se svým kamionem Liaz bude ve Španělsku obhajovat prvenství, které na dálkové rallye Baja Aragon získal před rokem. Podle organizátorů se má letos rallye zúčastnit rekordních 230 závodníků na motocyklech, čtyřkolkách i v osobních a nákladních automobilech. V kategorii kamionů startuje dvanáct posádek, z toho tři z Česka.

Víkendová rallye Baja Aragon startuje v malebném španělském městečku Teruel pátečním večerním prologem, který měří 12,8 km. Následují dvě sobotní a jedna nedělní etapa. Sobotní druhá etapa je rozdělena do dvou částí – první je dlouhá 215,6 km, druhá část pak 154,5 km. V neděli posádky absolvují poslední etapu, která je dlouhá 127,5 km. Celkem tak na účastníky rallye čeká 510,4 km s krátkými, asi třicetikilometrovými přejezdy mezi bivakem a starty a cíli.