S třetiligovými Štěchovice sehrál Tatran na domácí umělé trávě vyrovnaný zápas

SEDLČANY – Fotbalisté Tatranu Sedlčany měli možnost prvně si vyzkoušet domácí umělou trávu nejen při tréninku, ale konečně také v přípravném zápase. V neděli 18. února hostili na hřišti ve Zberazské ulici účastníka ČFL, mužstvo TJ Štěchovice. Tatran sehrál s třetiligovým soupeřem vyrovnané utkání a remizoval 2:2 (1:0). Domácí nastoupili do utkání v téměř kompletní sestavě, do branky Tatranu Sedlčany se postavil gólman Milan Vančát, který je v Sedlčanech na zkoušku. Zda nahradí zraněného Pavla Capoucha, který patrně bude Tatranu chybět celou jarní polovinu divizní sezony 2018, není podle vedoucího mužstva Tatranu Jiřího Voráčka zatím vůbec jisté.

Domácí šli do vedení v 18. minutě, kdy Lípa vyhrál hlavičkový souboj a přihrál Krůtovi, který otevřel skóre. Další šance domácích zůstaly v prvním poločase však už nevyužity. Také začátek druhého poločasu patřil domácím, ti také v 58. minutě Hájkem po přihrávce Soldáta zvýšili na 2:0. Hosté se prosadili až v 78 minutě, kdy se náhodně dostal míč k útočníkovi Štěchovic a ten trefil přesně. Hosté vyrovnali skóre v 81. minutě po zbytečné ztrátě míče ze strany domácích ve středu pole. „Do 70. minuty jsme hráli se Štěchovicemi vyrovnaný zápas, když vystřídali Kvěch s Dvořákem začali mít hosté míč víc pod kontrolou,“ dodal k přípravnému zápasu Jiří Voráček.