Vloni na silnicích Příbramska zemřelo při dopravních nehodách šest osob

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 7 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

PŘÍBRAMSKO – V měsíci prosinci se stalo na silnicích Příbramska 138 nehod, sedm lidí při nich utrpělo těžké zranění a 29 osob lehká poranění. Škoda na vozidlech činila téměř sedm milionů korun. V celém uplynulém roce 2017 řešili dopravní policisté na Příbramsku 1542 dopravních nehod, což je o 109 více než v roce 2016. V loňském roce zemřelo na příbramských silnicích šest osob, 50 lidí utrpělo těžké zranění a 332 poranění lehčího charakteru.

Smyk na náledí Narysov – foto: Police ČR

„Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy, následně v 204 případech nepřiměřená rychlost. Poté následovalo ve 147 případech nedání přednosti v jízdě. Devětačtyřicet řidičů, kteří havarovali, bylo pod vlivem alkoholu. Celkem 368 karambolů zavinila zvěř, tj. o 84 střetů více než v roce 2016. Na automobilech vznikla škoda, která dosáhla bezmála 78 milionů korun. Policisté vybrali na pokutách přes 737 tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Monika Schindlová.