Video: Jedním z průjezdních míst 3. ročníku Spring Classic bylo i náměstí v Sedlci

SEDLEC-PRČICE – Celkem 110 posádek klasických automobilů vyrobených do roku 1992 a dále sportovních automobilů vyrobených v letech 1993 až 2022 se postavilo v sobotu 23. dubna na start třetího ročníku setinové rallye s názvem Spring Classic. Start proběhl na Žižkově náměstí v Táboře, trasa vedla po silnicích Jihočeského kraje se zajížďkou do jižní části středních Čech.

Možnost sledovat historické stroje měli motoričtí fanoušci při dvacetiminutové zastávce na náměstí v Petrovicích. Z Petrovic zamířila kolona vozů značek Jaguar Bentley, Mercedes- Benz, Austin Healey, Porsche, Ferarri, Alfa Romeo, Chevrolet, Datsun, Triumph a dalších přes Kojetín, Chyšky do Sedlce-Prčice a přes Jetřichovice na Cunkov, kde vozy opustily střední Čechy.

Na trase čekala posádky řada testů a také spousta diváků, na náměstí 7. května v Sedlci i kamera Václava Peterky. Absolutním vítězem třetího ročníku Spring Classic se v konečném pořadí se stala rakouská posádka Fritz Jirowsky – Gerhard Soukal s Alfou Romeo 2000 GTV z roku 1971. Druhé místo obsadila posádka Fordu Capri MK1 2600 GT z roku 1973, třetí posádka vozu Wolseley Hornet MK2 z roku 1965.

Video/foto: Václav Peterka