Tradiční výlov rybníku Musík se letos musel obejít bez občerstvení, hudby i davů diváků

SEDLČANSKO – Ve sváteční den 28. října se uskutečnil tradiční výlov největšího Krčínova díla na Sedlčansku, rybníku Musík. Rybáři ze společnosti Štičí líheň Esox už předem avizovali, že výlov bude jednodenní a bez tradičního doprovodného programu. Tedy bez stánků s občerstvením, muzikantů, akvárií s rybami a dalšími akcemi, které výlov každoročně doprovázely.

Výjimkou byl jen prodej čerstvě ulovených ryb, ale ani ten netrval letos po celý sváteční den. Chyběly i davy diváků, které každý rok v tento čas sledovaly jak parta sehraných rybářů třídí a přebírá na rychle jedoucím transportéru ryby, jak elektrický nakladač přijímá vytříděné kapry, amury, tolstolobiky a další druhy sladkovodních ryb a naplňuje jimi nádrže s vodou na nákladních autech.

Středeční výlov ryb z téměř padesátihektarového rybníku Musík tak v letošním roce, kvůli vládním koronavirovým omezením, probíhal v komorním prostředí. Lidé přicházeli a odcházeli jen v malých skupinkách, v dopoledních hodinách průběžně sledovalo práci rybářů z hráze jen minimum lidí. Žádné velké fronty se netvořily ani u osamělých stánků s prodejem a kucháním ryb.

This slideshow requires JavaScript.

Foto: Milan Dragoun