Také jste měli v noci pocit jak hodně prší? Nebylo tomu tak, spadlo jen 4,5 l vody na m²

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

REGION – I když meteorologové předpovídali, že má v noci z pátku na sobotu 30. července vydatně pršet, bouřit a padat kroupy, tak to nebylo na Sedlčansku zase tak prudké. Konkrétně stanice Rudolec naměřila od půlnoci do rána jen 4,5 litru srážek na metr čtvereční, podobné množství srážek naměřila na Sedlčansku také srážkoměrná stanice Svatý Jan (4,8 litru/m).

Podobná situace byla i na dalších stanicích ve středních Čechách. Výjimkou byla stanice Ondřejov, kde opravdu vydatně zapršelo (71,7 litru/m), což bylo vůbec nejvíce ve středních Čechách. Přes 30 litrů vody na metr čtvereční spadlo v Netvořicích, v Praze Ruzyni a Brandýse nad Labem. 23,1 l/m naměřila stanice v Příbrami, 20 l/m v Rožmitále pod Třemšínem.

Déšť také moc nepomohl hasičům likvidujícím požár lesního porostu v Národním parku České Švýcarsko. V blízkém Děčíně spadly jen necelé čtyři litry vody na metr čtvereční. Jinak ve středních Čechách v sobotu má být zataženo až oblačno, během dne přeháňky, večer ubývání oblačnosti. Nejvyšší teploty dosáhnou hodnot 18 až 21 °C.

Zdroj: ČHMÚ
Ilustrační foto: pixabay.com