PŘÍBRAM – V polovině týdne (ve středu 19. října), kolem půl třetí odpoledne, přijali policisté na tísňové lince oznámení o napadení řidiče autobusu v Plzeňské ulici, na autobusové zastávce Náměstí T. G. Masaryka. Na místo vyjelo neprodleně několik příbramských policejních hlídek, ještě před jejich příjezdem ale útočníci z místa utekli.
Policistům se ale po vytěžení několika svědků, kteří napadení viděli, a kterým patří poděkování za oznámení události, přivolání zdravotníků a poskytnutí informací policistům k celému incidentu, podařilo na základně zjištěných informací zanedlouho zadržet a předvést na policejní oddělení. Napadeného a vážně zraněného řidiče mezitím ošetřila na místě zdravotnická záchranná služba.
Ta pětašedesátiletého nuže následně převezla k dalšímu ošetření do nemocnice v Příbrami, kde musel být z důvodu vážných zranění hospitalizován. A proč vlastně ke konfliktu došlo? Řidič autobusu šel po zastavení na zastávce v Plzeňské ulici zkontrolovat zadní část vozu poté, co uslyšel ránu, zřejmě po úderu kamenem. Mladíků, kteří se tam zdržovali, se pouze dotázal, co to má znamenat.
„Ti jej ale místo odpovědi okamžitě velmi brutálně několikrát napadli pěstmi, kdy otřesený muž, aniž by se stačil jakkoliv bránit, ztratil orientaci a upadl na zem. Jeho zranění, s nimiž je hospitalizován v nemocnici, kvalifikoval lékař jako těžká,“ uvedla v tiskové zprávě policistka Vlasta Suchánková a dodala, že oběma mladíků je teprve 18 a 25 let.
„Oběma mladíkům, kteří se nezdráhali velmi brutálně napadnout pětašedesátiletého řidiče autobusu, již kriminalisté sdělili obvinění ze zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu podle § 145 odst. 1) trestního zákoníku a přečinu výtržnictví podle § 358 odst. 1) trestního zákoníku, v obou případech formou spolupachatelství,“ doplnila policistka.
Kriminalisté spolu se spisovým materiálem dali státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obou obviněných do vazby. Tu soudce akceptoval u staršího z mladíků, proti 18letému je trestní stíhání vedeno na svobodě. V případě pravomocného odsouzení jsou oba mladí muži ohroženi trestní sazbou od tří do deseti let odnětí svobody.
Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto: pixabay.com