Plameny způsobily třímilionovou škodu

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLEC-PRČICE – Ve čtvrtek 2. března zasahovaly jednotky požární ochrany v areálu Dětského domova se školou, základní školy a školní jídelny Sedlec-Prčice. Požár v jednom z ubytovacích objektů byl na operační středisko středočeských hasičů nahlášen dvanáct minut po 13. hodině. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Sedlčany, kterým zároveň vyjela na pomoc místní dobrovolná jednotka Sedlec-Prčice a také JSDH obce Votice.

foto: HZS Středočeského kraje

„Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že ohniska požáru jsou ve dvou pokojích ve druhém nadzemním podlaží v prostoru podkroví, kde se v tu dobu naštěstí nikdo nenacházel. Zatímco v jednom z pokojů hořela postel, druhý pokoj byl celý v plamenech, které se navíc rozšířily do střešní konstrukce. Požár se podařilo lokalizovat v 14.07 hodin a za dalších čtyřicet minut zlikvidovat,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje Ladislav Holomčík.

foto: HZS Středočeského kraje

K události byl povolán služební pes vycvičený k vyhledávání akcelerantů hoření, který však žádné místo neoznačil. Podle vyšetřovatele požárů a přítomných kriminalistů je pravděpodobnou příčinou vzniku požáru úmyslné zapálení. „Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 3 miliony korun, stejnou částkou i uchráněné hodnoty,“ doplnil Holomčík.