Pavlačové domy se znovu vracejí do měst. Jeden takový bude stát i v Sedlčanech

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Pavlačové domy byly dříve považovány za typ nejlevnějšího bydlení. Stavěly se u nás už v 19. století a jejich hlavní výhodou především bylo, že se ušetřil prostor a náklady na výstavbu. Moderní architektura a stavebnictví v současnosti vrací pavlačové domy znovu do měst. Jeden takový atraktivní a architektonicky moderní pavlačový dům s venkovním schodištěm se s počátkem jara začne stavět také v Sedlčanech na rohovém pozemku ulic Tyršova a Pod Potoky.

Původně na pozemku chtělo před více jak deseti lety stavět město, protože ale nezískalo na výstavbu bytového domu dotaci, od úmyslu upustilo. Soukromý subjekt v loňském roce využil možnosti směnit pozemek na rohu uvedených ulic za jiný a rozhodl se na tomto místě postavit čtyřpodlažní pavlačový dům Mastník s 22 byty od 1+kk do 4+kk, podzemní garáží a venkovním parkovacím stáním. Budova energetické náročnosti A disponuje centrálním vytápěním a rekuperační jednotkou v každém bytě.

Byty jsou určeny k prodeji do soukromého vlastnictví, součástí většiny bytů jsou sklepní kóje v těsné blízkosti bytu a lodžie. Své místo k žití zde najdou jak začínající páry, rodiny s dětmi, tak i lidé ve zralejším věku. Ceny bytů se liší především svou velikostí. Například byty 1KK s podlahovou plochou cca 34 metrů čtverečních lze koupit za cenu něco málo přes dva miliony korun. Největší byty 4KK s podlahovou plochu téměř 100 metrů čtverečních stojí přes šest milionů.

Kompletní ceník bytů včetně rezervace naleznou případní zájemci na webové stránce BD MASTNÍK.

Zdroj/vizualizace: BD MASTNIK