Na konec školního roku a začátek prázdnin chystá policie dopravně bezpečnostní akci

Policie České republiky opět připravila rozsáhlá letní dopravně bezpečnostní opatření zaměřená na ochranu všech účastníků silničního provozu během letních prázdnin. Stejně jako v předchozích letech budou dopravní policisté na celém území ČR provádět intenzivní dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, především na komunikacích s očekávanou zvýšenou hustotou dopravy.

„S blížícím se koncem školního roku a začátkem letních prázdnin upozorňujeme řidiče na vyšší koncentraci dětí v silničním provozu. Děti mohou jednat nepředvídatelně a vstoupit do vozovky bez dodržení zásad bezpečného přecházení. Doporučujeme proto řidičům, aby v blízkosti škol a dětských zařízení zvýšili svou pozornost, zpomalili a plně se soustředili na řízení, aby mohli včas a adekvátně zareagovat na nenadálé situace.

Během prázdninových měsíců budou na celém území republiky probíhat rozsáhlé dopravní akce zaměřené na všechny účastníky silničního provozu. Kromě běžných kontrol se setkáte i s preventivními aktivitami. Zvláštní pozornost bude věnována cyklistům a nezbytnosti používání přileb, například v rámci projektu „Na kole jen s přilbou“. Cílit budeme také na uživatele elektrokol, a to zejména ve vztahu k bezpečné manipulaci coby prevenci dopravních nehod.

Klíčovou letní aktivitou je také Bezpečně u vody. Každoročně v tomto projektu radíme, jak se chovat bezpečně u vody, ve vodě i na vodě, ať už ve vztahu k ochraně života a zdraví, či ochraně majetku a respektování pravidel, např. parkování. Více se ve spolupráci s ambasadorem tohoto ročníku, reprezentantem ČR ve světovém poháru v jetsurfu, Matyášem Kulichem soustředíme na bezpečnější provozování vodních sportů,“ píše Policie ČR.

Zdroj/ilustrační foto: Policie ČR