Na Monínci se rozjede lanovka a provoz také zahájí bikepark. Otevřou se i terasy

SEDLEC-PRČICE – V sobotu 16. května se na Monínci otevírají terasy pod hotelem Monínec. Ty nabídnou nejen kouzelné výhledy do údolí Českého Meránu, ale také například dětem hřiště s houpačkou, klouzačkou, lezeckou stěnou, pískovištěm či skákacím panákem. Spuštěn bude také provoz venkovního vyhřívaného bazénu s protiproudem a perličkovou lázní.

Od 16. května bude možné také posedět u stolků na hotelové terase, občerstvení bude návštěvníkům areálu umožněno přes výdejní okénko hotelové restaurace. Provozovatelé areálu spustí o víkendech v čase od 10 do 17 hodin provoz čtyřsedačkové lanovky s možností vyvezení kol do horní stanice lanovky. Provoz lanovky uvítají především příznivci horských kol.

Sezonu totiž od stejného dne odstartuje místní bikepark. Ten návštěvníkům nabídne dvě tratě. Buď rodinnou, zhruba tři kilometry dlouhou trat s řadou zatáček, vln, malých skokánků, průjezdy lesními a kamenitými pasážemi i průjezd tunelem. Náročnější bikeři mají možnost využít trať s náročným, asi půldruhého kilometru dlouhým sjezdem přímo na sjezdovce s klopenými zatáčkami a skoky.

Foto/video: Areál Monínec