Letečtí modeláři si opět dávají dostaveníčko 14. září na Nesvačilském podívání

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 18 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Další, v pořadí už dvanáctý ročník tradiční letecko-modelářské akce už doslova klepe na dveře. Ty pomyslné u modelářského letiště v Nesvačilech poblíž Bystřice u Benešova se otevřou už tuto sobotu 14. září, kdy se tu po roce opět koná Nesvačilské podívání. Nekomentované ukázky umění leteckých modelářů začínají už v deset hodin dopoledne, hlavní program pak jednu hodinu po poledni. Ten slibuje pestrou nabídku bez opakovaných podobných či dokonce stejných čísel.

V programu vystoupí především šest desítek pozvaných modelářů, kteří předvedou opravdové modelářské lahůdky. “Ve více než tříhodinovém programu budou k vidění špičková akrobatická vystoupení, modelářské aerovleky, létající přesné zmenšeniny skutečných letadel i třeba modely s proudovými motory. Diváci mohou shlédnou i rekonstrukci letecké bitvy z I. světové války, či akrobacii obřích modelů větroňů nebo ukázky rádiem řízených kluzáků,” uvádí pozvánka na sobotní 12. Nesvačilské podívání.

Chybět nebudou ani stánky výrobců a prodejců modelářských potřeb, občerstvení obstará řada stánků a pojízdných občerstvení. Vstupné na celodenní akci činí pro diváky 80 Kč za osobu, děti do 150 cm neplatí a parkování je v těsné blízkosti modelářského letiště znovu zdarma. Vstupenky budou na závěr programu slosovány. Připraveny jsou desítky cen od partnerů nesvačilského modelářského letiště. Na vedlejší letišti pak budou probíhat vyhlídkové lety.