Kvalita koupací vody v přehradách je všude výborná, horší to je ale s její teplotou

REGION – Asi málokdo pojme o tomto víkendu úmysl jít se vykoupat do některé přehradní nádrže, neboť teplota vody jak na Slapech, tak také na Orlické přehradní nádrži se pohybuje mezi čtrnácti až šestnácti stupni Celsia. Přesto středočeští hygienici ve všech sledovaných lokalitách na březích obou přehradních nádrží provedli začátkem předposledního květnového týdne první letošní měření kvality vody v řece Vltavě a byli spokojeni.

“Ve Středočeském kraji bylo sledování zahájeno v pondělí 18. května, a podle výsledných analýz je situace na podstatné části výborná. V příbřežních částech vodních ploch se na některých místech se vlivem snížených dešťových srážek objevuje povrchové znečištění, tvořené pylem z kvetoucích stromů. Letošní sezóna bude zcela určitě poznamenána korovavirovou krizí, která výrazně ovlivnila snad každou oblast našeho života,” uvádějí ve zprávě hygienici.

Kvalita vody na vodní nádrži Slapy, tedy v lokalitách Měřín, Nová Rabyně, Nová Živohošť, Živohošť a Županovice, je na stupni jedna. Podobně je tomu také na na vodní nádrži Orlík, konkrétně v lokalitách Lavičky, Popelíky, Trhovky a Podskalí. Voda je podle hygieniků všude nezávadná a vhodná ke koupání. Rekreační koupaliště v Hrachově a také Pilský rybník pod areálem Monínec nejsou v provozu, hygienici tu proto kvalitu vody prozatím nezjišťovali.

Zdroj: Krajská hygienická stanice
Středočeského kraje