REGION – Český fotbal od těch nejnižších tříd až po fotbalovou špičku čeká od druhé poloviny letošního roku zcela nefalšovaná technologická revoluce. Počínaje 1. červencem 2015 skončí papírování a veškerá administrativa bude probíhat pouze přes internet. „Fotbalová revoluce… Nová cesta k vítězství“, jak nazývá projekt Fotbalová asociace České republiky (FAČR), má urychlit přestupy hráčů mezi kluby, klubům ušetřit peníze a v neposlední řadě minimalizovat byrokracii.
„Jak už ze samotného názvu projektu vyplývá, základním charakteristickým znakem naší myšlenky je rozvoj. Rozvoj českého fotbalu jak pro ty nejmladší, kteří poctivě reprezentují bravy svého klubu každý den, tak ale i pro ty nejzkušenější z nás, aby i pro ně byl fotbal nadále stejnou vášní,“ uvedl mimo jiné Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR. Od července se tak bude kompletní správa všech fotbalových soutěží provádět pouze v prostředí Informačního systému. Revoluce se netýká jen přestupů, ale především on-line zápisů o utkáních. Řídící složky soutěže, rozhodčí, delegáti a kluby budou připravovat a vyplňovat zápis o utkání elektronicky.
Fotbalové kluby i z těch nejnižších soutěžních pater tak budou muset mít internetové připojení a zařízení s internetovým prohlížečem Google Chrome. Pro zápas musí každý klub zajistit dostupnost počítačového zařízení rozhodčímu utkání. Každý klub bude muset mít povinně také svého internetového administrátora. FAČR připravuje doporučení a další postup při pořizování technického vybavení na kluby. Každý klub obdrží jedenkrát v měsíci fakturu od FAČR, na které se promítnou všechny úkony provedené klubem v daném kalendářním měsíci. Kupříkladu platby rozhodčím, registrační poplatky hráčů, startovné, poplatky sportovně technickým komisím a další.
Zdroj: FAČR (http://nv.fotbal.cz/isfacr/)