Středočeští policisté po celý pracovní týden kontrolovali nejen držení telefonu za jízdy

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

STŘEDNÍ ČECHY – Rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na držení telefonu nebo jiných hovorových zařízení proběhla minulý týden ve Středočeském kraji. Kontroly proběhly v pracovním týdnu od pondělí 7. března do pátku 11. března. Policisté mimo jiné kontrolovali řidiče, zda dodržují stanovené limity rychlosti v obcích, ale i na středočeských dálničních tazích, ale samozřejmě kontrolovali i to, zda řidiči neusedli za volant pod vlivem alkoholu nebo drog.

Stejně tak kontrolovali, zda mají řidiči vozidlo ve vyhovujícím technickém stavu, používají bezpečnostní pás nebo jestli mají zaplacený dálniční poplatek. Během celého týdne policisté zkontrolovali 3700 vozidel a zjistili 834 přestupků. Maximální dovolenou rychlost překročilo celkem 133 řidičů, kdy 129 z těchto přestupků bylo vyřízeno na místě blokovou pokutou v celkové výši 81 tisíc korun, čtyři přestupky byly postoupeny správnímu orgánu.

U devíti řidičů policisté zjistili, že před jízdou požili alkohol a osm řidičů usedlo za volant pod vlivem drog. Co se týče držení záznamových a hovorových zařízení za jízdy, policisté odhalili 140 řidičů, kteří drželi hovorové zařízení nepovoleným způsobem. Celkem 138 těchto řidičů zaplatilo na místě blokovou pokutu v celkové výši 50 tisíc korun. Dohromady 139 řidičů nepoužilo za jízdy bezpečnostní pás a 106 řidičů mělo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu.

„Další kontroly na středočeských silnicích a dálnicích budou pokračovat. Již 24. března 2022 proběhne celorepubliková akce SPEED MARATHON 2022, který je zaměřen na kontrolu rychlosti,“ dodal v tiskové zprávě mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Zdroj/foto: Policie ČR