REGION – Minulý týden přinesl kromě jihomoravského tornáda i celou řadu dalších nebezpečných bouřek. Nyní se znovu oteplilo a před námi je příchod další studené fronty se silnou bouřkovou činností, která ji nejspíš doprovodí. Hrozit tak mohou nejen bouřky, ale i krupobití a přívalové deště se silným větrem. Proto na úterý a středu vydal ČHMÚ předběžné varování s výstrahou.

„Lokální bouřky se mohou objevit už během úterního odpoledne.tyto přeháňky by ale neměly dosahovat extrémní síly a nebezpečí a ani nezasáhnou větší území. Hlavní vlna bouřek přijde až pozdě večer z Německa, podle modelu bychom se tentokrát měli dočkat hlavních vydatných srážek především v Čechách a to nejspíš okolo půlnoci,“ píše na webu Meteocentrum.
Může spadnout i okolo 30 mm srážek během velice krátké doby. Se silným deštěm by mohly být spojeny i silné poryvy větru, který může působit lokálně značné škody. Největší nebezpečí nyní modely udávají pro jihozápad Čech, což se však ještě může změnit, bude to upřesněno. Srážkové pole by mělo být poměrně rozsáhlé a může zasáhnout i celé Čechy.
„Srážky spojené s ochlazováním očekáváme i následujících dnech, nejspíš až do pátku. Už by se mělo jednat o slabší formy deště, který by už nepůsobil žádné škody na majetku. Teploty budou také v dalších dnech už výrazně nižší. I díky blížícím se úterním a středečním srážkám se dá očekávat, že červen jako celek bude srážkově další povedený měsíc,“ dodává na svých stránkách Meteocentrum.
Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay.com