KRÁSNÁ HORA NAD VLTAVOU – Občané nejmenšího města na Sedlčansku a okolí mají od začátku února letošního roku možnost moderním a efektivním způsobem komunikovat s Policií ČR, a to prostřednictvím systému Pol point. V místnosti zřízené v I. patře budovy městského úřadu mohou komunikovat s policií videokonferenčně, bez čekání, bez nutnosti podepsání protokolu, za zachování všech zákonných postupů.
„POL POINT mohou občané použít podle svého uvážení, nikoliv však v tísni, kdy přednostně platí využití tísňové linky 158. Tato kontaktní místa, která umožňují občanům vytvářet soukromé prostředí, lze využít k podání oznámení v případech, kdy se např. sami stali obětí trestného činu a výslech na policejní služebně by považovali za druhotnou újmu, či chtějí jen podat oznámení o protiprávním jednání,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.
Stejně tak mohou Pol Point využít v případě, že se stali svědkem události, pro kterou policejní orgán požaduje vysvětlení. Důvod pro využití kontaktního místa může být pro občana ale i ryze pragmatický, kterým je jeho pohodlí a úspora času. Nově zřízený Pol Point představil ředitel středočeských policistů, brigádní generál Václav Kučera, starostovi města Krásná Hora nad Vltavou, Vítu Urbanovi, který byl i první, kdo si Pol Point vyzkoušel v praxi.
A co je vlastně Pol Point? „V překladu ‚policejní bod‘ je videokonferenční systém, který umožňuje komunikaci občana s úřadem, konkrétně s Policií České republiky, aniž by vstoupil do budovy policie, přičemž může sdělit nebo získat informace, které jsou důležité pro trestní nebo jiné řízení. ‚Pol Point – kontaktní místo policie‘ je pilotní projekt Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, který byl spuštěn v únoru roku 2020,“ vysvětlila policejní mluvčí.
Zdroj/foto: Policie ČR