Knižní fond má na starost systém Tritius

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 4 roků, 5 měsíců a 19 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Některé pravidelné návštěvníky městské knihovny v minulých dnech překvapovalo za výpůjčním pultem nezvyklé obsazení. Místo známých a stále usměvavých tváří sedlčanských knihovnic je vítali stejně sympatičtí, přesto neznámí muži. Důvod, jak se později ukázalo, byl zcela typický pro sedlčanskou knihovnu. Ta se totiž jako první v České republice rozhodla zavést a následně i spustit do plného provozu katalogizační systém nové generace Tritius. A muži za pultem byli pracovníci dvou softwarových společností, jenž nový systém vyvinuli a v sedlčanské knihovně instalovali a zkoušeli.

„Tritius je moderní webová aplikace, kterou je možné provozovat na široké škále zařízení bez ohledu na hardware a operační systém. Pro knihovnice je celý katalogizační systém jednodušší než ten dosud využívaný. Webový systém Tritius je dostupný z celého světa. Do společného katalogu přispívá řada evropských knihoven, a tak jsou díky tomuto systému přístupné materiály, které běžně v českých knihovnách k dispozici nejsou,“ uvedl při čtvrtečním prvním představení systému v sedlčanské knihovně Jiří Šilha z táborské společnosti Lanius. Zároveň dodal, že městská knihovna v Sedlčanech patří v zavádění nejmodernějších trendů v této oblasti k nejlepším v republice.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!