Fotbalistům Tatranu pršelo doma štěstí

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 5 roků, 2 měsíců a 28 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Středočeský krajský přebor ve fotbale měl o víkendu na svém programu už třetí jarní kolo. Celkově osmnácté kolo krajského přeboru bylo rovnoměrně rozděleno do čtyř sobotních utkání a další čtyři zápasy se hrály v neděli 23. března. Mezi nimi i souboj domácího Tatranu Sedlčany s mužstvem SK Polaban Nymburk, které mělo před výkopem dvojnásobek bodů než Tatran. Utkání, kterému přihlížela asi stovka diváků, se odehrálo podobně jako na podzim v Nymburku na deštěm zkrápěném trávníku. Na podzim Tatran prohrál 0:1, tentokrát však jarní mistrovské utkání krajského přeboru Tatran Sedlčany vs. SK Polaban Nymburk skončilo vítězstvím Tatranu 4:2 (1:1). Tatran vyhrál zcela zaslouženě, o zisk prvních jarních bodů vydrželi domácí naplno bojovat po celých 90 minut, po dlouhé době se jim dařilo i střelecky.

Začátek prvního poločas byl oboustranně opatrný a odehrál se většinou ve středu pole. Tatran prvně zahrozil z rychlého brejku do odkryté obrany v 13. minutě a Dominik Němec poslal míč s přehledem podél vybíhající brankaře do sítě Nymburku – 1:0. O tři minuty později byl ve velkém vápně zezadu podražen domácí hráč, ale rozhodčí Brda místo odpískání jasné penalty nechal pokračovat ve hře. Také v dalších minutách měli domácí dvě slibné akce, ale ani z jedné gól nepadl. Poté se hra přiostřila, domácí často chybovali v přihrávce a hosté začali daleko víc zaměstnávat domácí obranu. To se jim nakonec vyplatilo, když v 28. minutě po kombinaci zblízka vyrovnali Martinem Grospičem. Další vzruch na hřiště i mezi domácími fanoušky přinesla 31. minuta, také tentokrát po sražení domácího hráče v šestnáctce zůstala píšťalka rozhodčího Brdy němá. Další minuty žádné šance nepřinesly, do kabin tak oba týmy odcházely za nerozhodného stavu 1:1.

Také druhý poločas začal v rychlém tempu a šťastněji pro domácí Tatran, když v 50. minutě se zblízka trefil Martin Dvořák – 2:1. Radost domácích hráčů ale netrvala dlouho, vyrovnávací branku v 54. minutě zaznamenal také zblízka hostující Filip Kořínek. Domácího brankáře Mošničku dost vystrašila i střela v 59. minutě z dobrých 30 metrů, naštěstí míč minul jeho pravou tyč. To 61. minuta znamenala opět radost pro domácí, po kopu z rohu Josef Bartoš vyskočil nejvýš a hlavičkou rozvlnil síť branky hostů potřetí – 3:2. Střídaní na straně domácích přinesla 62. minuta, útočníka Pudila nahradil Lípa. Výbornou šanci na zvýšení náskoku měli domácí v 70. minutě, ale křižná střela minula hodně odkrytou branku hostujícího gólmana Luboše Boreckého. V dalších minutách oba týmy vystřídaly po jednom hráči, více ze hry měli domácí, kteří se snažili utkání definitivně rozhodnout. Posledních pět minut utkání bylo hodně nervozních. Nejprve píšťalka rozhodčího zastavila na velkém vápně brejk domácích, vzápětí Mošnička vyboxoval tvrdou střelu hostů. 87. minuta přinesla další rychlý brejk domácích, tentokrát se vyznamenal brankář Nymburku Borecký, který vytlačil polovysokou střelu na roh. Definitivní rozhodnutí přinesla až 89. minuta, z penalty se po předchozím faulu podruhé trefil Pepa Bartoš.

Záznam utkání
 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!