Zimě se u nás zalíbilo a nějakou dobu s námi zůstane. V noci může být až mínus 15 °C

REGION – Druhé lednová sobota přinesla proměnlivou oblačnost s občasnými sněhovými přeháňkami a odpolední teploty kolem nuly. Neděle přinese o malinko nižší ranní minima -2/-6 °C a také také maximální teploty meteorologové podle předpovědi očekávají o něco nižší a nad bod mrazu už se budou dostávat jen výjimečně (-3/+1 °C). Neděle by k tomu měla být více slunečná, na řadě míst by mohlo být dokonce i polojasno.

“Na začátku příštího týdne dokonce ještě přituhne, když v pondělí očekáváme velmi mrazivé ráno s minimy -6/-10 °C, avšak lokálně nás mohou zaskočit i silnější mrazy. Půjde o zatím nejstudenější noc této zimy. Ani slunečný den pak nedostane teploty nad nulu, předvídáme maxima -4/0 °C. Následovat bude další hodně studená noc z pondělí na úterý s mrazy až kolem -10 °C,” uvádí na svých stránkách Meteocentrum. V průběhu úterý má od západu přibývat oblačnost.

Během dne může při teplotách kolem nuly padat sníh či mrznoucí déšť. “V noci na středu očekáváme zase studenou frontu, která přinese sněžení a zajistí tak nejen novou sněhovou pokrývku, ale také dalších několik dní s teplotami pod nulou. K tomu ani v dalších dnech nevylučujeme další sněžení. Na druhou polovinu týdne se modely dost rozcházejí, ale celkově se ukazuje, že zimě se u nás zalíbilo a nějakou dobu s námi zůstane,” dodává Meteocentrum.

Od čtvrtka až do víkendu pak má být oblačno, přechodně až zataženo, na většině území občas sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, postupně -6 až -10 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti kolem -15 °C. Ani nejvyšší denní teploty nebudou nijak vysoké, mají se pohybovat mezi -4 až +1 °C. Norský předpovědní model pro Česko dokonce slibuje na příští sobotu a neděli noční teploty až -18 °C a denní -6 až -10 °C.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto:
pixabay.com