Zapište si do svých kalendářů datum výlovu rybníku Musík, my už ho známe!

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 30 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY -Podobně jako v předchozích létech, tak i letos nás lidé bombardují dotazy, které se týkají termínu výlovu největšího Krčínova díla na Sedlčansku, rybníku Musík. Pravděpodobně za tuto zvědavost může snaha zjistit si datum a vzít si na na příslušný den dovolenou kvůli návštěvě výlovu. Nebo snad za to může mánie televizních stanic, které v době největšího letního sucha “krmily” diváky záběry mrtvých ryb z kdejakého rybníku v Čechách i na Moravě?

V případě rybníku Musík však obavy mohou jít stranou. “I když také Sedlčansko zasáhla letošní letní sucha, tak ryb je v Musíku dostatek a jejich výlov proběhne o svátečním pondělí 28. října a následující úterý 29. října,” potvrdil Oldřich Pecha,  jednatel a majitel společnosti Štičí líheň Esox, která výlov každoročně provádí. Samozřejmě bude po oba dny probíhat prodej čerstvě vylovených ryb, chybět nebudou stánky s občerstvením a živá muzika. Tak si to zapiště do kalendářů a pošlete dál!