Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Začínali v ‘Dvojce’, teď míří do Brazílie

REDAKCE – V zemi rytmické hudby a tance se poslední víkend v září koná mezinárodní taneční soutěž organizace LIBRAF. Soutěž bude ojedinělá účastí tanečníků z Evropy. Trojnásobní mistři světa ve sportovním aerobiku, hvězdy organizace FISAF Veronika Šindelářová a Pavel Sirotek přijali pozvání prezidenta jihoamerické organizace LIBRAF Claudia Franzena. Fotbal, závody formule 1, ale především rytmická hudba a tanec neodmyslitelně patří k Brazílii. Do jaké jiné země by měly jet reprezentovat Českou republiku hvězdy Českého svazu aerobiku, fitness a tance FISAF než právě tam.

“Velmi si vážíme nabídky, kterou Pavlovi a Veronice dal Claudio Franzen. V posledních letech velké mezinárodní federace ve světě sportovního aerobiku bohužel spíše nespolupracovaly. Účast našeho špičkového páru považuji za první z můstků, které bychom rádi vybudovali jak na národní, tak i mezinárodní úrovni a Veronice a Pavlovi budeme všichni moc držet palce k co nejlepšímu umístění,” říká k účasti našich reprezentantů prezidentka Českého svazu aerobiku, fitness a tance Jana Havrdová.

Pár soutěžící v královské disciplíně sportovního aerobiku, je na starém kontinentu prakticky neporazitelný. Již po páté zvítězili na FISAF mistrovství Evropy v aerobiku, fitness a HIP HOP UNITE 2012. Pyšnit se mohou také třemi tituly mistrů světa. “Pokud se nám závod podaří a zvítězíme, bude to pro nás v prvé řadě potvrzení našich světových kvalit,” míní reprezentant a partner Veroniky Šindelářové Pavel Sirotek. Není bez zajímavosti, že oba dva, jak Veronika Šindelářová tak i Pavel Sirotek, začínali svou úspěšnou kariéru v sedlčanském oddílu aerobiku, dnešním studiu Dvojka. Přesto se v Sedlčanech minuli, potkali se až v Praze.

Zdroj: TZ Agentura RHA