Začala tradiční Tříkrálová sbírka, koledníci se po roční pauze opět vrací do ulic

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Hned zkraje ledna se již potřiadvacáté zapojí do nejrozsáhlejší Tříkrálové sbírkové akce v České republice desítky tisíc dobrovolníků a navážou na starodávný lidový obyčej. Koledníci dnes, stejně jako kdysi šíří mezi lidmi boží požehnání a poselství milosrdné lásky a prosí přitom o příspěvek pro lidi v nouzi. Tříkrálovou sbírku, která potrvá od 1. do 16. ledna 2022, doprovodí zajímavé akce. Za všechny jmenujme oblíbený Tříkrálový koncert v neděli 9. ledna 2022 od 18 hodin, který bude živě vysílat ČT 1. Tento koncert je poděkováním našim koledníkům, partnerům i všem dárcům a příznivcům.

„Za dodržení všech hygienických opatření začínáme koledovat první den nového roku 2022. Půjde o převážně venkovní sbírku – naši tři králové tedy se svou koledou nebudou vstupovat do vašich domovů a zazpívají vám před vašimi dveřmi, na ulicích, náměstích či návsích. Pro ty, kteří budou chtít přispět, jsme též ponechali všechny osvědčené ‚covidové nástroje‘ z letošní sbírky: zůstává možnost přispět do statických kasiček, které jednotlivé Charity rozmístí po úřadech, kostelích, firmách, obchodech, lékárnách a na dalších místech,“ uvádí tisková zpráva Tříkrálové sbírky.

Lidé mohou nadále darovat rovněž online. „Pokud chcete podpořit konkrétní Charitu, máte možnost vybrat z uvedených variabilních symbolů ke sbírkovému účtu ten její. Dále bude možnost přispět prostřednictvím QR kódů a podobně. Zkoušíme také další novinky, letos budeme v brněnské diecézi testovat platební terminály v mobilních telefonech. Celou řadu praktických informací o Tříkrálové sbírce skýtají její webové stránky www.trikralovasbirka.cz, které například loni zaznamenaly během ledna 150 tisíc návštěvníků,“ dodává zpráva.

V případě Sedlčan mohou lidé přispět také do kasiček na Informačním středisku na náměstí TGM, nebo do kasičky v městské knihovně v ulici Kpt. Jaroše. Dále na poště v Počepicích, na Obecním úřadech v Kosově Hoře, v Příčovech a v Jesenici. Případně po konání mší v kostelích sedlčanské farnosti. Výtěžek ze sbírky bude použit pro sedlčanský Domácí hospic Křídla.

Ilustrační foto: pixabay.com