Vyšetřování muže, který střílel na auto a byl zadržen v Písku, si převzali Středočeši

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 22 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

STŘEDNÍ ČECHY – Vyšetřování pětatřicetiletého muže, který ve středu 15. ledna střílel po osobním vozidle a následně byl zadržen v Písku, si převzali středočeští kriminalisté. V průběhu prověřování případu střelby na osobní vozidlo Škoda Kodiaq ze strany řidiče BMW bylo zjištěno, že k tomuto incidentu došlo na silnici I/4 v katastru obce Zalužany, tedy ještě na území Středočeského kraje.

S ohledem na místní a věcnou příslušnost proto jihočeští policisté postoupili případ do Středočeského kraje, kde se jím zabývají krajští kriminalisté. Ti také dnes (16. ledna) krátce po půlnoci zahájili proti pětatřicetiletému muži z Prahy trestní stíhání pro pokus zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného na dvou a více osobách, a to podle § 140 odst. 1, 3a trestního zákoníku. V průběhu dne bude také mimo jiné proveden výslech obviněného muže.

“Souběžně budou také policejní potápěči ze Zásahové jednotky Jihočeského kraje propátrávat řeku Otavu, a to zda se v ní nenachází zbraň, ze které pětatřicetletý muž střílel. Dnešního dne budou také kriminalisté pravděpodobně navrhovat vazbu obviněného muže, a to z důvodu, aby se nevyhýbal trestnímu stíhání, a aby případně svou trestnou činnost neopakoval,” uvedla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

O vazbě bude rozhodovat Okresní soud v Příbrami. “Není vyloučeno, že mohl pětatřicetiletý muž zasáhnout zbraní ještě další vozidla, proto žádáme veřejnost o spolupráci. Pětatřicetiletý muž, který podle rejstříku trestů nebyl v minulosti pravomocně odsouzen za žádný trestný čin, je v případě tohoto incidentu a potvrzení viny před soudem, ohrožen trestní sazbou od 15 do 20 let, nebo trestem výjimečným,” dodala středočeská policejní mluvčí.