Vypadá to, že areál sedlčanské mlékárny zůstane po likvidaci výroby prázdný

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 3 měsíců a 13 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Jen něco málo přes čtvrt roku zbývá do doby, než se sedlčanská mlékárna téměř po sedmdesáti létech provozu uzavře. Výroba typických sedlčanských výrobků, jako například Sedlčanský Hermelín, Lučina či Sedlčanský Pepa ke konci května v Sedlčanech definitivně zanikne. Areál bývalé mlékárny Sedlčany, včetně prázdných výrobních a chladírenských prostor, pozemků a bytových domů o celkové rozloze přes 52 tisíc metrů čtverečních, tak pravděpodobně zůstane opuštěný. Podle neoficiálních informací o něj totiž nikdo do této doby neprojevil vážný zájem.

“Žádné oficiální informace o potenciálním zájemci o areál sedlčanské mlékárny nemám. V těchto dnech jsem měl mít s ředitelem mlékárny Savencia jednání, kde bych se možná dozvěděl více. K jednání ale nedošlo, bylo ze strany vedení mlékárny posunuto na pozdější dobu,” řekl starosta města Miroslav Hölzel. Součástí areálu mlékárny jsou i dva bytové domy, které doposud patří do správy francouzského majitele mlékárny, společnosti Savencia. Jednu chvíli se v Sedlčanech mluvilo o tom, že že by tyto domy včetně pozemků mohlo odkoupit město.

“Rada města o této variantě nikdy neuvažovala. Proč bychom to také dělali? Šli bychom sami proti sobě. V letošním roce počítáme, že do osobního vlastnictví odprodáme, v souladu s dlouhodobou koncepcí města, poslední městské byty nájemníkům. A nyní by mělo město znovu vlastnit dva staré domy, které navíc stojí na pozemcích mlékárny a jsou kompletně napojeny na energie z areálu mlékárny? Pokud se o této variantě dříve někde mluvilo, tak se jednalo jen o soukromou iniciativu jedné osoby, která  je v současnosti členkou sedlčanského zastupitelstva,” dodal starosta města k situaci kolem hledání nového majitele areálu mlékárny.