Vynikající výsledek, Tatran přes druholigové Táborsko postoupil do 2. kola MOL Cupu!

SEDLČANY – Na Městském stadionu se ve středu 11. srpna hrálo utkání 1. kola Poháru FAČR/Mol Cupu. Soupeřem domácího Tatranu Sedlčany byl účastník Fortuna národní ligy FC MAS Táborsko. Utkání vůbec nebylo jednostrannou záležitostí hostů, jak se všeobecně předpokládalo. Domácí fotbalisté utkání zdramatizovali, po devadesáti minutách hry byl stav 2:2 a následovalo prodloužení 2 x 15 minut. V něm padlo na každé straně po gólu a o postupujícím do 2. kola MOL Cupu rozhodovaly penalty.

Ve středečním utkání domácí překvapivě drželi s vysoce favorizovanými hosty krok a v 28. minutě šli Matějem Habartem do vedení 1:0. Vedení udrželi fotbalisté Tatranu Sedlčany až do 54. minuty, kdy skóroval hostující Muhamed Tijani. Vzápětí však domácí fotbalisté znovu šli do vedení zásluhou gólu Luboše Soldáta v 55. minutě. Druholigovým hostům se podařilo vyrovnat v 76. minutě dalším cizincem v sestavě Ricardo Mirandou.

Víc branek už do konce zápasu nepadla a tak se prodlužovalo o dalších 30 minut. V prodloužení padly dvě branky, když nejprve za hosty v 106. minutě vstřelil branku opět Muhamed Tijani. Znovu trvala radost hostů jen minutu, podruhé v utkání za domácí v 107. minutě skóroval Luboš Soldát. Stav zápasu byl znovu srovnám na 3:3 a ke slovu přišly penalty. V 1. a 2. penaltové sérii všichni střelci dali, ve 3. sérii vyšli oba střelci naprázdno, ve 4. se opět nemýlili a v 5. domácí dali a hosté nikoliv.

Tatran Sedlčany – FC MAS Táborsko
4:3 pen. (1:0), (2:3)
Góly: 28. Habart, 55. Soldát, 108. Soldát – 54. Tijani, 76. Miranda, 107. Tijani
Žluté karty: 85. Kdolský – 14. Kopecký, 70. Schramhauser, 105. Drozd
Základní sestava Tatranu: Glogar, Kdolský, Sosnovec, Repetný, Novotný, Dvořák, Kouklík, Habart, Brotánek (C), Haas, Čipera (náhradníci: Capouch, Hašek, Sochůrek, Krůta, Soldát)
Základní sestava FC MAS: Zadražil, Svatek, Kopečný (C), Praveček, Drozd, Fulei, Škrleta, Tijani, Da Costa, Schramhauser, Brabec (náhradníci: Matoušek, Hornát, Vozihnoj, Icha, Ott, Alves, Slávik)
Rozhodčí: Machač –