Vše při starém: Zloději vykrádají auta, řidiči sedají za volant pod vlivem drog i alkoholu

SEDLČANSKO – Zatím nezjištěný pachatel rozbil u vozidla, které bylo zaparkované v obci Dublovice, výplň okénka a z vnitřních prostor odcizil fotoaparát a oblečení. Způsobená škoda činila 32 tisíc korun. Další zaparkovaný automobil si vyhlédl zloděj v Sedlčanech. Z něj ukradl motorovou pilu v hodnotě osmi tisíc korun. K oběma krádežím došlo v minulém týdnu v noci.

V uplynulém týdnu (8. června) také zastavila policejní hlídka v Sedlčanech pětatřicetiletého řidiče . “Jak se následně ukázalo, dotyčný usedl za volant po požití drog. Test vykázal přítomnost metamfetaminu v jeho potu. Nyní se bude zpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,” informovala  tiskové zprávě policejní mluvčí Monika Schindlová.

Podobně dopadli další tři řidiči, když u všech policisté zjistili přítomnost drog. V prvním případě se jednalo o 56letého řidiče v Sedlčanech, při dechové zkoušce se na displeji přístroje objevila hodnota 2,95 promile alkoholu. Policistům neunikl ani marihuanou ovlivněný 23letý šofér při noční jízdě z Příčov do Dublovic. 24letý motorista v  Sedlčanech měl test pozitivní pro změnu na cannabis a amfetamin.

Ilustrační foto: pixabay.com

.