Vlastenecké setkání číslo čtyři v Příčovech se uskuteční už tuto sobotu 13. srpna

SEDLČANSKO – Čtvrtý ročník Vlasteneckého setkání na zámku v Příčovech, tentokrát bez záštity prezidenta Miloše Zemana,  se uskuteční v sobotu 13. srpna. Tak jako v předchozích létech, tak i letos se očekává účast řady osobností veřejného života. Přijedou spisovatelé, umělci, vědci, politici a další. Setkání jako každým rokem opět přinese řadu přednášek, diskuzí, koncert, autogramiádu, prodej knih , pohoštění i další program ve vedlejší sýpce.

„Vlastenecké setkání v Příčovech je setkáním lidí, kteří tento postoj dosud sdílejí. Necítíme žádnou potřebu komentovat názory těch, pro koho jsou slova jako vlast, čest, morálka a tradice něčím prázdným, zbytečným nebo dokonce škodlivým. Pro nás to jsou slova důležitá, někdy až posvátná. Proto se na příčovském zámku jednou ročně scházíme – k debatám, setkávání, seznamování, společnému pití piva…,“ píší web Vlastenecké setkání.

Vlastenecké setkání v Příčovech 2021 – foto: Ladislav Havel

Pořadatelkou akce je majitelka zámku MUDr. Alice Tomková.  V letošním roce program začíná v 9:00 mší svatou v zámecké kapli, celebruje ji P. Stanislav Přibyl. Od 10. hodiny je na programu panelová diskuze na témata Na prahu Velkého resetu s Michalem Semínem. Po obědě jsou to panelové diskuze Stanislava Novotného na Bída, hlad a sociální degradace a jako poslední je panelová diskuze Petra Žandovského týkající se Civilizační perspektivy. Setkání doplní další akce na sýpce.

Zdroj: Vlastenecké setkání Příčovy
Foto:
Ladislav Havel