Vítězem Krajské soutěže v požárním sportu se mezi muži stalo družstvo SDH Líchovy

STŘEDNÍ ČECHY – Na Městském stadionu Sletiště v Kladně se o víkendu 18. a 19. června uskutečnila hlavní část Krajské soutěže v požárním sportu profesionálních a dobrovolných hasičů. Mezi soutěžícími družstvy v kategorii dobrovolných jednotek byly i muži SDH Líchovy a ženy SDH Petrovice. Obě družstva si vedla za horkého a slunečného počasí velmi dobře, muži SDH Líchovy zvítězili a ženy z Petrovic obsadily pátou příčku.

Soutěž byla odstartována v sobotu dopoledne úvodní disciplínou, kterou by běh na 100 metrů s překážkami. Mezi dobrovolnými hasiči byli na stovce nejrychlejší Jakub Čermák z SDH Líchovy na Příbramsku a Nela Matoušková z SDH Lužná na Rakovnicku. Petrovická závodnice Eliška Skalická skončila v této disciplíně na 4. místě. Odpoledne byl na programu štafetový závod na 4 x 100 metrů s překážkami.

V kategorii dobrovolných sborů se z výsledků nejvíce radovali muži SDH Líchovy a ženy SDH Zahořany. Ženy SDH Petrovice obsadily druhé místo. Neděle patřila královské disciplíně požárního sportu – požárním útokům. V kategorii mužů SDH zvítězilo družstvo SDH Klučov, druhé místo vybojovalo družstvo SDH Líchovy. Mezi ženami dominovalo družstvo SDH Střezimíř, ženy Petrovic požární útok pokazily a skončily na 11. místě.

Následovalo vyhodnocení celkového pořadí družstev Krajské soutěže v požárním sportu. V ženách vyhrály členky družstva SDH Střezimíř, stříbrné skončily ženy SDH Zahořany a bronzovou příčku obsadily členky SDH Tuhaň. Ženy SDH Petrovice, jak už bylo výše uvedeno, skočily díky nepovedenému požárnímu útoku páté. Kategorii muži SDH vyhrálo družstvo SDH Líchovy, druhé se umístilo družstvo SDH Písková Lhota a třetí místo získalo družstvo SDH Úvaly.

Zdroj/foto: HZS Středočeského kraje