Videozáznamem s formulí na dálnici se budou zabývat policisté z dopravní služby

STŘEDNÍ ČECHY – Na sociálních sítích se o víkendu objevilo video, na němž je zachycena formule jedoucí údajně po středočeské dálnici D4. Videem se budou zabývat policisté, konkrétně z Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Ti budou především zjišťovat, kdy a kde bylo video natočeno a samozřejmě se budou zabývat i tím, kdo seděl za volantem.

Video se do prostoru sociálních sítí dostalo, jak je v médích uvedeno, díky řidičům, kterým se podařilo jízdu formule natočit. Podobně se na dálnici D4 mezi Příbramí a Dobříší objevil vůz formule 8. září 2019 v odpoledních hodinách. Tehdy policie řidiče vozidla, které bylo technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích, vypátrala. Byl jím pětačtyřicetiletý muž.

„Budeme tedy velice rádi, když nás autoři těchto videí, ale např. i fotografií, budou kontaktovat a poskytnou nám upřesňující informace k pořízení videozáznamů k objektivnímu posouzení této záležitosti. Kontaktovat nás mohou i prostřednictvím Pol Pointu, tedy z jakéhokoliv mobilního zařízení či PC nebo tabletu, nebo na linku 158,“ uvedla ve zprávě policistka Vlasta Suchánková.

Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto: pixabay.com