VIDEO: Honička policistů za golfem, jehož řidič nezastavil a začal hlídce ujíždět

PŘÍBRAMSKO – Policisté pronásledovali z pátku na sobotu na Příbramsku ujíždějící vozidlo. Vše začalo v sobotu 4. září kolem druhé hodiny ranní kdy policisté prováděli hlídkovou činnost zaměřenou na provoz na pozemních komunikacích. U osady Slivice se rozhodli zastavit projíždějící vozidlo značky VW Golf, zapnuli výstražný maják a nápis STOP.

Řidič však na výzvy policejní hlídky nereagoval a začal zrychlovat, kdy jel rychlostí kolem 150 km/hod. směrem na Příbram-Zdaboř. Následně vjel do ulice Alisova a pak na polní cestu, kde zastavil, vystoupil a začal utíkat směrem do křovinatého porostu. Při pronásledování policisté použilit po předchozí výzvě i varovný výstřel.

Na místo krátce poté přijely posilové hlídky a dvatřicetiletého muže, který se schovával v křoví, zadržely. “Jak se ukázalo, dotyčný není držitelem řidičského oprávnění, měl jedno promile alkoholu v dechu a také pozitivní test na drogy. Nyní se bude zpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,” uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto: pixabay.com