Ve Zberazské ulici by mohl stát podobný krytý bazén jako mají Horažďovice

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 8 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Desítky let se v Sedlčanech hovoří o výstavbě krytého plaveckého bazénu. V současnosti si město nechalo zpracovat studii k zamýšlené výstavbě krytého bazénu, která by měla být hotova v březnu letošního roku. Ta kromě stavební části musí obsahovat i část ekonomickou a provozní. Náklady na výstavbu jsou odhadovány na přibližně 100 milionů korun a město se v tomto případě bude muset obejít bez dotace. Pokud se bazén začne v Sedlčanech ve Zberazské ulici stavět, bude nutné ze strany města si na něj vzít úvěr.

To jsou fakta v Sedlčanech poměrně často omílaná. Stejně tak tu vznikají různé fámy ohledně nákladů na provoz tohoto zařízení. Ty se pohybují v astronomických číslech až do výše deseti milionů Kč. Že to nemusí být tak úplně pravda, dokazuje krytý bazén v západočeských Horažďovicích. “V dohledné době se do Horažďovic chystám podívat. Zpracovávaná studie sedlčanského krytého bazénu totiž právě počítá s podobným bazénem jako je v Horažďovicích. Zní to téměř neuvěřitelně, ale horažďovický aquapark si údajně na sebe dokáže vydělat,” uvedl starosta města Miroslav Hölzel. Příjmy z aquaparku do městské kasy činily v roce 2017 (podle veřejně dostupných údajů ze závěrečného účtu města Horažďovice) 8,51 milionů korun.

Krytý bazén byl v pětitisícových Horažďovicích uveden do provozu v říjnu 2000 a o dvanáct let později prošel rekonstrukcí a stal se z něho auqapark. V objektu vznikly nové vodní atrakce a wellness centrum s finskou saunou, solárním studiem, masážemi a odpočinkovou částí. Vstupné do aquaparku na jednu hodinu činí pro dospělého 60 Kč, pro děti nad sedm let, studenty a důchodce o deset korun méně. Časově neomezené vstupné vyjde dospělého na 200 korun, snížené pro děti nad sedm let, studenty a důchodce 150 korun.

Aquapark Horažďovice