V tomto týdnu dojde ke změně počasí. Od středy se bude postupně ochlazovat

REGION – Pomalu končí příliv teplého vzduchu z jižních směrů, který je spojen s nadprůměrně vysokými teplotami a také inverzemi a mlhami. Od středy nás začnou přecházet jednotlivé frontální systémy, které přinesou srážky a ochlazení. V úterý lze očekávat především po ránu mlhy a nízkou oblačnost, která se ojediněle udrží až do odpoledních hodin.

Tam, kde bude svítit většinu dne slunce, mohou teploty přesáhnout i 20 °C, což jsou zhruba o 10 °C vyšší teploty než je dlouhodobý průměr pro toto období. V úterý večer a v průběhu středy nás ovlivní studená fronta od západu, která přinese srážky a ochlazení. Srážek ovšem nebude mnoho. Také tato studená fronta rozruší teplotní inverze.

Za studenou frontou se k nám přechodně rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu. Teploty přes den se ve středu budou pohybovat okolo 15 °C, ve čtvrtek pak ještě trochu níž, okolo 13 °C. V pátek nás pak od západu bude přecházet další studená fronta, která opět mnoho srážek nepřinese. Ovšem za touto studenou frontou dojde k dalšímu mírnému ochlazení.

Zdroj: Meteocentru.cz
Ilustrační foto: pixabay.com