V sobotu má Sedlčanská kotlina na svém programu Rallycross Cup, v neděli burzu

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Areál Sedlčanské kotliny ani o následujícím víkendu nezůstane opuštěný. Po nedávném Hobby autorallycrossu se v areálu kotliny v sobotu 24. července pojede třetí závod pohárového seriálu Rallycross Cupu. Na rozdíl od toho prvního pohárového rallycrossového závodu, který se musel kvůli epidemiologickým opatřením jet bez divácké kulisy, jsou na ten druhý v Sedlčanech už diváci zváni.

„Na trati se tentokrát obrátí směr a start se přesune přímo před divácké tribuny. Krátký rozjezd a ostrá levá zatáčka směrem k cílové věži slibuje tvrdé souboje hned po startu. Divácky zajímavý bude také nájezd na skok v protisměru a výjezd z Joker Lapu,“ říká Daniel Kříž z pořádajícího autoklubu. Bude se tak stírat rozdíl mezi zajetými matadory a nováčky na trati.

Závodit se bude opět v kategoriích sériových vozidel, upravených speciálů a historických automobilech. „Po prvním závodě je téměř ve všech deseti divizích vyrovnané bodové skóre. Jak proběhne boj o další body do celkového hodnocení seriálu, na to se můžete přijít podívat již tuto sobotu do sedlčanské kotliny,“ dodává Kříž. Tréninky startují v půl osmé ráno, od devíti hodin začínají kvalifikační jízdy.

V neděli 25. července se pak od brzkého rána zaplní parkoviště závodních strojů v arálu Sedlčanské kotliny prodávajícími i kupujícími účastníky tradiční burzy pořádané místním Veterán klubu. K mání bude na letošní druhé burze opět vše. Od malých odznaků, přes různé součástky, náhradní díly až po motocykly a automobily. Nedělní burza na Sedlčanské kotlině začíná už v sedm hodin.

Autor/zdroj: Daniel Kříž,
Autoklub RAC Sedlčany