V kotlině se o víkendu jede čtvrtý závod FIA Zóna střední Evropy v rallycrossu

SEDLČANY – Seriál závodů FIA Zóny Střední Evropy v Rallycrossu se po třech závodech v Maďarsku, Polsku a Rakousku vrací o víkendu 11. a 12. června do Česka. Konkrétně do Sedlčanské kotliny, kde součástí sedlčanského podniku bude také Mistrovství České republiky, Rakouska, Polska a Slovenska v rallycrossu, Česká Trofej pro historické automobily (ČTHA) a kartcrossový Mascom Cupu 2022.

Startovní listina slibuje letos velmi zvučná jména a vysokou obsazenost v jednotlivých divizích s mezinárodní účastí. Do hlavního závodu FIA Zóny Střední Evropy je v sedmi divizích přihlášeno celkem více jak šest desítek závodníků z Rakouska, Polska, Maďarska, Nizozemska a Česka. Do závodu České trofeje historických automobilů je přihlášena necelá dvacítka jezdců.

Dalších téměř 40 jezdců z Polska se pak zúčastní polského šamiponátu, který je součástí závodů v Sedlčanské kotlině. V královské divizi Super Cars jsou aktuálně přihlášeni čtyři jezdci a nechybí mezi nimi Rakušan Alois Höller, polský jezdec Zbigniew či Aleš Fučík. V divizi Super 1600 startuje devět jezdců, divizi Super Touring Cars si nejde představit bez nedostižného Romana Častorala.

Program rallycrossového závodu závodů FIA Zóny Střední Evropy je hodně nabitý, volné tréninky začínají v sobotu po osmé hodině. Kvalifikační jízdy všech divizí včetně kartcrossu startují podle programu krátce před 11. hodinou a pokračují v neděli dopoledne. Semifinálové a následně i finálové jízdy jsou na programu od půl třetí odpoledne.

Ilustrační foto: David Krátký