Už máte program na tento víkend? Pokud ne, tak tady je malá nabídka akcí (7. týden)

SEDLČANSKO – Současnému druhému měsíci roku nadále vládnou plesy, i když konec masopustu je už na dohled. V pátek se tančí v sedlčanském kulturním domě a v Prosenické Lhotě. V obou případech se jedná o plesy školní, v Sedlčanech školy Propojení, ve Lhotě o ples ZŠ Kosova Hora. Sedlčanské muzeum pořádá v pátek tradiční ‘Večer při svíčkách’, který doplní komorní akordeonový koncert Saši Niklíčkové. Sedlčanské kino uvádí francouzské drama ‘Bídníci’.

V sobotu si nenecháme ujít hokejové utkání Krajské soutěže, které se hraje na zimním stadionu v Sedlčanech od 17 hodin. Také sobotní večer se neobejde bez plesů, a to hasičských v Petrovicích a Nechvalicích. Ve stejnou dobu uvádí divadlo Hogofogo v Drážkově osudový příběh českých lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty s názvem ‘Slzy ošlehaných mužů’. Vydat se v sobotu večer můžeme i do sedlčanského kina, na programu má českou komedii ‘Přes prsty’.

Zapomínat bychom neměli ani na hokejové zápasy turnaje o ‘Pohár starosty města’. Od pátku do neděle má na programu devět zápasů. V neděli se konečně dostaneme i na lyže, takže hurá na Monínec! Stejně tak si můžeme jít užít odpoledního veřejného bruslení na zimák. Nezapomínáme ani děti, ty mohou v neděli odpoledne vyrazit na Dětský karneval do Kamýku nad Vltavou, nebo do sedlčanského divadla na legendární pohádku ‘O Sněhurce a sedmi trpaslících’.