Už máte program na tento víkend? Pokud ne, tak tady je malá nabídka akcí (45. týden)

SEDLČANSKO – Jak to tak vypadá, tak nadcházející víkend bude svatomartinský, neboť o víkendu na Sedlčansku proběhne řada akcí zaměřená k pondělnímu svátku Martina. Už v pátek se na tradiční ‘Vítání svatého Martina’ chystají v Sedlci-Prčici. A to nejprve zpěvem a tancem v sále místní základní školy a poté svatomartinským průvodem se světýlky napříč městem. Páteční večer nabízí v Sedlčanech, kromě návštěvy hvězdárny,  další tři možnosti kam vyrazit.

V městském muzeu proběhne cestovatelská beseda týkající se zážitků z tříměsíční cesty po ‘Střední Americe’. V knihovně to bude zase odborná přednáška s názvem ‘Proměny a vrcholy českého románu’ a v kině promítání francouzského dokumentárního filmu o vodě ‘Aquarela’. Zapomenout nesmíme ani na páteční zahájení ‘Popíjení Svatomartinského’ v pivovaru Vítek z Prčice. Slavit se v pivovarské restauraci bude až do pondělí a v nabídce kromě vín budou i pečené husy.

Tím se dostáváme k sobotnímu odpoledni a tradičnímu ‘Martinskému jarmarku’ ve Váchově špejcharu v Drážkově a kapele ‘Malá muzika Nauše Pepíka’ v protějším divadle Hogofogo. V sobotu večer si můžeme jít zatančit do Obecního domu v Petrovicích na ‘Posvíceneckou zábavu’, nebo navštívit sedlčanské kino a shlédnout ‘Román pro pokročilé’ natáčený v areálu na Monínci. Možná se někteří ve filmu poznáte, snímek se natáčel za plného lyžařského provozu v prosinci minulého roku.

Druhá listopadová neděle už bude vyloženě na pohodu. Nejprve dopoledne můžeme zavítat do kostela sv. Mikuláše v Krásné Hoře nad Vltavou na tradiční mysliveckou ‘Svatohubertskou mši svatou’. Po obědě se projedeme na bruslích při veřejném bruslení na sedlčanském zimním stadionu. Ve víkendové nabídce nezapomeneme ani na děti, pro ty nachystalo sedlčanské kino odpolední představení amerického animovaného filmu ‘Ledová sezona: Medvědi jsou zpět’.

Ve Vysokém Chlumci děti zase vyrazí u příležitosti příchodu sv. Martina na lampionový průvod. Ošizeni by o tomto víkendu neměli být ani příznivci sportu. Na zimním stadionu se hraje od pátku do neděle devět zápasů amatérského turnaje ‘O pohár starosty města’. Na vedlejším fotbalové stadionu se letos naposled představí Béčko Tatranu v utkání krajské 1.B třídy s týmem Králův Dvůr B. V Sedlci se utká ve stejnou dobu (14:00) v krajské 1.A třídě domácí Sokol s Tochovicemi.