Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Tříkrálová charitativní sbírka v roce 2010 slaví desáté výročí

REGION – Právě v těchto dnech navštěvují domácnosti již podesáté malí koledníčci v rámci celorepublikové charitativní Tříkrálové sbírky. Zcela jistě zaklepou či zazvoní i u vašich dveří.  Podle zveřejněných údajů Pražské arcidiecéze Tříkrálová sbírka vybrali koledníčci v sedlčanské farnosti minulého roku 52 572 korun. Z ostatních farností regionu se nejvíce činili koledníci ve farnosti Sedlec-Prčice, kde na charitu získali 31 726 korun, v Krásnohorské farnosti to bylo 25 875 Kč, v Petrovicích u Sedlčan 31 333 Kč.

Jak se poznají ti praví charitativní dětští koledníčci od těch “nepravých”? S koledníky chodí vždy jedna dospělá osoba a za příspěvek do Tříkrálové sbírky 2010 vás “obdarují” cukrem, jehož celý obal je potištěn logem a informacemi o Tříkrálové sbírce. Tyto cukry nelze nikde zakoupit či nahradit, jelikož jsou objednány speciálně pro potřebu sbírky.