Teprve závěrečný závod v Sedlčanské kotlině rozhodl o mistrech ČR v autokrosu 2019

SEDLČANY – V areálu Sedlčanské kotliny se o poslední zářijovém víkendu jel závěrečný závod seriálu mezinárodního mistrovství ČR v autokrosu. O mistrech ČR pro rok 2019 bylo před závodem rozhodnuto jen v kategoriích RB160 (Vojtěch Luňák), RB125 (Slovenka Lei Horniaková) a také v divizi Buggy 1600 (Milan Vaněk). Jinak v ostatních soutěžních divizích bylo v kotlině stále o co bojovat. I když předchozích šest závodů mezinárodního šampionátu ČR výběr jezdců na zisk titulů podstatně zúžilo.

V Sedlčanech v divizi Buggy 1600 startovalo pět závodníků, vítězství si ve finále vybojoval Vít Nosálek. Mistrem ČR se znal i bez účasti v posledním závodu Milan Vaněk. Mnohem lépe obsazená byla v kotlině divize Super Buggy, kde startovalo patnáct jezdců. Nejlépe si vedl Zdeněk Antony, celkově mistrovský titul získal Jakub Kubíček. V divizi Junior Buggy se na startovní rošt posledního závodu postavilo osm závodníků, vítězství si ze Sedlčanské kotliny odvezl Jakub Novotný, který také získal titul mistra ČR.

V divizi Touring Autocross startovalo v kotlině šest závodníků, vyhrál Dušan Horčička. V konečném hodnocení MMČR zvítězil Marcel Dlesk, který v kotlině dojel na druhém místě. Divize Touring Autocross 1600 (D6) měla na startu dvanáct jezdců, v kotlině vyhrál finále Dominik Senegacnik, který si zároveň vybojoval titul mistra ČR. V divizi D2 startovalo deset jezdců, prvenství v kotlině získal Aleš Kubík. V konečném pořadí šampionátu zvítězil Jan Šindelář, který v kotlině dojel na pátém místě.

V kategorii RB 125 startovalo v Sedlčanech čtrnáct jezdců, nejlépe si vedl Ladislav Jiřička. Titul získala Slovenka Lei Horniaková, která do kotliny nedorazila. V kategorii RB 160 startovalo jedenáct jezdců, zvítězil Týr Bruno. Už před závodem jistý mistr ČR Vojtěch Luňák také do Sedlčan nepřijel. A konečně v kategorii RB 250, kde startovalo dvanáct mladých závodníků, zvítězil Jakub Šafránek, který si zároveň vítězstvím vybojoval titul mistra ČR. Kartcross měl na startu 20 jezdců,  finále vyhrál Petr Doležal.