Teplota v pátek stoupala vysoko nad nulu, v sobotu nás čeká déšť nebo déšť se sněhem

REGION – Meteorologická stanice Rudolec naměřila v pátek 22. ledna kolem poledne téměř jedenáct stupňů nad nulou. Na některých místech, především ve středních Čechách, stoupaly teploty i nad 14 °C. V průběhu soboty nás čeká přechod výrazné studené fronty, která teploty zase srazí. V Čechách se už při zatažené obloze a postupně trvalému sněžení výrazně ochladí, denní teploty pak budou 1 až 5 °C.

Od neděle do středy nás čeká chladný vzduch s denními teplotami slabě kolem nuly. Noční teploty budou mrazivé, přes den se může objevit i slunce. “Další změnu čekáme v polovině příštího týdne, kdy se zase začne oteplovat a současně se začnou objevovat četnější srážky. Druhá polovina příštího týdne by měla být deštivá a teplejší s denními teploty mezi 5 a 10 °C,” uvádí Meteocentrum.

Na návrat souvislé sněhové pokrývky a celodenních mrazů do nižších poloh to do konce ledna už nevypadá, a zřejmě ani na začátku února. Dlouhodobá předpověď na první čtyři únorové dny počítá s oblačným počasím, nočními teplotami kolem bodu mrazu a přes den s teplotami 4 až 7 stupňů nad nulou. Na Hromnice (2. února) by mohlo podle této předpovědi i zasněžit.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto:
Ladislav Havel