Tatran přece jen hrál, ale jen ‚přátelák‘

DOBŘÍŠ – Fotbalové krajské soutěže měly o uplynulém víkendu nucené prázdniny. Důvodem byly pro fotbal krajně nepříznivé klimatické podmínky, proto Sportovně technická fotbalová komise Středočeského kraje rozhodla o odložení všech utkání, které se měly hrát v termínu 23. a 24. března.  Fotbalisté Tatran Sedlčany přesto na promrzlý fotbalový trávník vyběhli, namísto odloženého mistrovského zápasu krajského přeboru s Dobřichovicemi sehráli v nedaleké Dobříši zápas přátelský. Nad domácím týmem MFK Dobříš zvítězili 2:1 (1:0).

„Domácí nastoupili v kompletní sestavě, nám chyběli Bartoš, Pudil, Soldát, Lípa a Martin Valsa. Přesto naši hráči byli od začátku aktivnější a vytvářeli si proto také šance. Nebezpečně stříleli Michal Dvořák a Radek Valsa, ale největší zahodil střídající Strnad. V 36. minutě založil naší akci Řehák vyslal do úniku Bartůška, který našel na zadní tyči Spálenku a ten zavěsil – 1:0. Také druhý poločas probíhal v režii našich hráčů. V 65. minutě vybídl domácí obránce Radka Valsu ke vstřelení druhé branky, to když ho našel krásnou přihrávkou samotného v pokutovém území – 2:0. Jenže podobně jako při posledním mistráku v Dlouhé Lhotě, tak jsme se dlouho neradovali. Za tři minuty vymetl domácí Nikl šibenici naší branky a bylo to rázem 2:1. Šance na zvýšení našeho náskoku měli ještě Vystyd a Janoušek, ale ani jeden nedokázal zvýšit náš jednogólový náskok. V závěru se snažili domácí vyrovnat, ale jejich velkou šanci zlikvidoval náš golman Mošnička,“ popsal průběh přátelského zápasu Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany.

Pokud se počasí umoudří, měli by fotbalisté Tranu Sedlčany vyběhnout na trávník k dalšímu mistrovskému utkání krajského přeboru v sobotu 30. března. Hostit je budou fotbalisté Sokola Nové Vsi pod Pleší, s kterými Tatran Sedlčany na podzim doma prohrál 1:4. Odložené domácí utkání se Sokolem Dobřichovice by se mělo hrát v Sedlčanech v zatím neurčeném náhradním termínu.