Tatran na Spartaku znovu zvítězil 3:0

PŘÍBRAM – Jednadvacáté kolo krajského přeboru ve fotbale zavedlo fotbalisty Tatranu Sedlčany na stadion Spartaku Příbram. Tatran v sobotu 13. dubna znovu potvrdil, že na Spartak Příbram zahrát umí. V šestém podzimním kole porazili fotbalisté Tatranu příbramské fotbalisty 16. září doma 3:0, a stejné skóre, ale v neprospěch domácích, svítilo na časomíře po devadesáti minutách hry v sobotu i v Příbrami. Spartak Příbram doma prohrál s Tatranem Sedlčany 0:3 (0:2).

„Do zápasu nastoupilo naše mužstvo bez zraněných Soldáta a také bez navrátilce s 1.FK Příbram Petra Haase. Až do 15. minuty se hrálo od vápna k vápnu, první šanci si vytvořil Tatran, ale Bartůšek při úniku nikoho pod sebou nenašel. V 16. minutě se pěkně uvolnil před pokutovým území Martin Valsa, domácí brankář nestačil ani zvednout ruce, ale střela skončila na břevnu. Za tři minuty mohli jít do vedení domácí, když k odraženému míči se dostal domácí útočník, který postupoval sám na naši branku, ale tu nakonec přestřelil. Ve 24. minutě předvedli hráči Tatranu skvlou akci, Bartoš vyřadil dva domácí hráče nečekanou otočkou, posunul míč na Radka Valsu a ten předvedl divákům jak vypadá česká ulička. Poslal do úniku svého bratra Martina a ten otevřel skóre – 0:1, čímž zároveň Martin zahájil oslavy svých 24. narozenin. Domácí se pokusili vyrovnat střelou Pravdy do břevna, ale zde je třeba říci, že Mošnička měl míč pod kontrolou.Ve 34. minutě ukázal Tatran další akci s čítanky fotbalu, Radek Valsa přesně načasoval přihrávku křížem na bráchu. Ten utekl ze strany na domácí branku, počkal si na pohyb brankáře a střelou mezi nohy brankáře skóroval podruhé – 0:2.“

„Do druhé půle nastoupili domácí ze dvěma změnami, ale náš dobře pracující tým je do šancí nepouštěl. Tatran udeřil potřetí v 57. minutě. Přesný výkop Mošničky zpracoval Lípa, důrazem vyřadil na hranici velkého vápna dva domácí hráče, posunul míč na volného Radka Valsu a ten technickou střelou nedal domácímu brankáři šanci – 0:3. Skóre mohlo klidně narůst na pověstného ‚bůra‘. Nejprve domácí brankář zlikvidoval únik Bartůška a po spolupráci bratrů Valsů si málem mohl Martin připsat hattrick. Ale nepřipsal – křížnou střelu mu domácí brankář vyrazil špičkou kopačky.V nastaveném čase měli šanci i domácí, ale střelou vedle završili svůj výkon. Naši hráči bez rozdílu si zaslouží za předvedený výkon velikou pochvalu. Samozřejmě že by se taky našli chyby, ale po vstřelené brance se mužstvo uklidnilo a předvádělo hezké akce plné fint,“ popsal průběh utkání Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany.