Střet osobního automobilu a nákladního vozidla uzavřel silnici I/18 u Zrůbku

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 6 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Krátce před sedmou hodinou ranní v pátek 8. února došlo na silnici I/18 poblíž Vesteckého mostu k vážné nehodě osobního a nákladního vozidla se zraněním. Na místě jsou všechny složky IZS, probíhá vyprošťování jedné osoby z havarovaného vozu. Silnice je proto minimálně do devíti hodin uzavřena. Objízdná trasa ve směru od Sedlčan vede ze Zrůbku přes Hrachov, Drážkov a Kamýk nad Vltavou zpět na silnici I/18 u Obor.

foto: HZS Středočeského kraje

Aktualizováno: K události poblíž Vesteckého mostu přes Vltavu vyjely profesionální jednotky hasičů ze stanic Příbram a Sedlčany. Při jízdě k nehodě Policie ČR upřesnila, že jde o kolizi nákladního automobilu a dodávky s přívěsem na němž bylo vezen osobní automobil. Řidič poštovního nákladního vozu, který nestihl dobrzdit, tak de facto narazil do zadní části převáženého osobního automobilu a zůstal ve vozidle zaklíněný. Po příjezdu k nehodě hasiči zjistili, že po zadním nárazu jsou obě vozidla do sebe vražena.

foto: HZS Středočeského kraje

“Nejprve tak museli nákladní automobil od dodávky odtlačit, teprve potom mohli začít s vyprošťováním, při kterém celou dobu spolupracovali se zdravotnickou záchrannou službou. Po úspěšném vyproštění si posádka sanitky převzala zraněného řidiče do své péče. Celkem byly při nehodě dvě osoby zraněny lehce a jedna těžce,” uvedla Tereza Fliegerová, tisková mluvčí HZS Středočeského kraje.

foto: HZS Středočeského kraje

“Dále bylo nutné zasypat uniklé provozní kapaliny sorbentem a provést protipožární opatření, které spočívalo v odpojení akumulátorů obou vozidel. Velitel zásahu nechal na místo povolat také silničáře, kteří pomohli s odklízením následků dopravní nehody,” dodala tisková mluvčí středočeských hasičů.

Autor/zdroj: HZS Středočeského kraje