Start do nové divizní sezony se fotbalistům Tatranu nevydařil, v Soběslavi dostali ‚bůra‘

SOBĚSLAV – Pěti zápasy v divizní skupině A odstartoval v sobotu nový ročník fotbalových soutěží. Fotbalisté Tatranu Sedlčany zajížděli v sobotu 22. srpna do Soběslavi, kde je čekalo utkání s místním Spartakem. Sedlčanští v minulém ročníku proti Soběslavi ani jednou neskórovali. Na podzim s týmem Spartaku prohráli na jeho hřišti 0:4 a ani na jaře nebyli doma úspěšní, prohráli 0:3.

V sobotním utkání viděli diváci v Soběslavi celkem sedm gólů. První půle se Tatranu moc nepovedla, v druhé se dvěma góly Davida Krůty dostaly Sedlčany do jednobrankového vedení. To však velmi záhy ztratily. Poté ve snaze dotáhnout stav utkání do nerozhodného výsledku hosté několikrát v závěru zápasu pustili rychlé domácí hráče do brejku. A ti toho využili ke vstřelení dalších gólů.

Do první šance utkání šli domácí už ve 2. minutě, ale slabou hlavičku z malého vápna Dřevojan lehce zachytil. O minutu později domácí dostali míč do sítě Tatranu, gól pro ofsajd neplatil. Hosté prvně mířili mezi tyče v 5. minutě, střelu domácí brankář kryl. V dalších čtyřech minutách byl Tatran aktivnější a kopal dva rohy, oba odvrátila domácí obrana.

Následovaly dlouhé minuty, kdy se většinou hrálo od branky k brance, ale bez náznaku jakékoliv gólové šance. Ta se zrodila na straně domácích až v 26. minutě při které gólman Dřevojan fauloval ve vápně domácího hráče. Následovala penalta, tu Zeman bezpečně k pravé tyči proměnil a poslal Spartak Soběslav do jednobrankového vedení.

Po proměněném pokutovém kopu domácí ožili a v 30. minutě měli hosté štěstí, když domácí hráč bombou trefil břevno. V 38. minutě stříleli po zemi hosté, gólman Soběslavi míč kryl. Fotbalistům Tatranu po celý první poločas chyběla rychlá, přesná a překvapivá přihrávka, domácí obrana tak vždy nebezpečí před svou brankou dokázala včas odvrátit.

Šancí na góly měl domácí Tatran v první půli dost. Nedokázal je ale využít a prohrál

V 46. minutě se domácí dostali až před Dřevojana, ten míč vyrazil na roh. Za minutu to byl opět brankář hostů, který pádem pod nohy zabránil jisté brance. V 49. minutě se dostali do šance i hosté, ale domácí brankář míč vyrazil. V 56. minutě dostal David Krůta konečně na vápně přesnou přihrávku, obešel posledního obránce i vybíhajícího gólmana a střelou do prázdné branky srovnal stav utkání na 1:1.

Podobná akce se fotbalistům Tatranu povedla i v 62. minutě, kdy David Krůta opět využil srážky domácího beka a brankáře, dostal se za ně a poslal Tatran do vedení. To však trvalo jen do následující minuty, kdy domácí Milanem Mazouchem vyrovnali. V 69. minutě domácí nejprve trefili tyč, k odraženému míči se dostal Tomáš Mazouch a přesnou střelou k pravé tyči překonal Dřevojana.

V 74. minutě Dřevojan dlouhým vyběhnutím vyrazil míč a následují střela domácích šla nad. Gólovým hodům Soběslavi však ještě nebyl konec, v 75. minutě po průniku hostující obranou vstřelil další branku do sítě Tatranu Pavlík. V 82. minutě šli domácí do dalšího brejku a jejich hráč se lobem pokusil překonat Dřevojana, ten konečky prstů míč vyrazil.

V 86. minutě přišel kiks posledního beka Tatranu, k míči se dostal domácí Koukal a přesně vedle Dřevojana zamířil k pravé tyči. V 89. minutě Dřevojan vyběhnutím do rohu vápně odvrátil další nebezpečí. Za další minutu si vysloužil za faul žlutou kartu hostující Brotánek. V téže minutě hlavní rozhodčí utkání domácí Soběslavi s Tatranem Sedlčany ukončil.

„Po vyrovnání jsme začali ztrácet míče ve středu pole. Místo abychom hráli na přesnou přihrávku a dovedli zápas k bodu, tak jsme míče nakopávali, nebo zbytečně ztráceli a tím umožnili soupeři chodit do otevřené obrany! Prostě po ztrátě míče už se naši hráči nedokázali vracet a obranná činnost mužstva se rozpadla jako domeček z karet!“ řekl po utkání Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu.

Fotbalisté Tatranu Sedlčany si vykoledovali v Poříčanech velikonoční porážku 1:4
Spartak Soběslav – Tatran Sedlčany
5:2 (1:0)
Góly: 26. Zeman (pen.), 63. a 69. Mazouch, 75. Pavlík, 86. Bouchal – 56. a 62. Krůta D.
Žluté karty: 32. Boháč,51. Kutner – 26. Dřevojan, 90. Brotánek
Sestava Tatranu: Dřevojan – Hašek, Kdolský, Řehák, Repetný, Krůta D., Dvořák (83. Kouklík), Kvěch (77. Brotánek), Krůta M., Soldát (83. Sirotek), Čipera (68. Novotný)
Rozhodčí: Vrchota – Hrkal, Koranda