Šoltysova cesta Dakarem 2022 po 6. etapě končí. Posádka Martina Macíka bojuje dál

RIJÁD – Martin Šoltys, pilot týmu Big Shock! Racing, po první polovině Dakaru končí svou statečnou cestu závodem. Dvě poslední nedokončené etapy a bolest zad mu nedovolují pokračovat. Posádka Martina Macíka, zocelená dosavadním vývojem Dakaru, se chystá v druhé polovině zabojovat a pokusí se dosáhnout na co nejlepší výsledky. Jejich Karel, žluté Iveco s číslem 503, během dne volna prochází kompletním servisem a v neděli bude do 7. etapy připraven v nejlepší formě.

Martin Šoltys je po nárazu v 6. etapě podle prvních vyšetření zdravotně v pořádku, nemá však smysl riskovat. Všichni z Big Shock! Racingu věří, že Martin brzy nabere plné síly. „Je to tak. Ještě v pátek večer jsem byl v bivaku na rentgenu a místní doktor mě vyslal na CT do nemocnice. Podle vyšetření není nic zlomeného, ale mám velké otoky. Záda bolí, jinak jsem v pořádku. To je Dakar. Závod pro mě končí, ale můžu říct, že jsem si ho v novém týmu, i přes všechny těžkosti, užil,“ řekl Martin Šoltys.

Všechny síly se teď koncentrují do přípravy zbývajících vozů, vyrobených v Sedlčanech, které budou v závodě pokračovat. Karla – kamionu Martina Macíka, Niciase – speciálu sestrojeného pro Project 2030 a Vincenza, v němž závodí Italtrans Racing tým. „Na autech se mění kompletně všechno, preventivně pera, tlumiče, celá výstroj. Myslím, že budeme mít do druhé půlky téměř nové auto,“ řekl pilot Martin Macík, který je po polovině Dakaru na 11. celkovém místě.

„Pro mě je důležité, aby kluci letošní Dakar dojeli ve zdraví, jeli rychle, zlepšovali se, a aby je to bavilo. Máme tu čtyři kamiony, kromě Arnošta další auta zdárně pokračují. Udělali jsme inovace ty se teď testují. Snažíme se budovat větší tým. Máme před sebou další rok, pojedeme mistrovství světa, s lidmi, kteří tu teď jsou s námi. A věříme, že pracujeme na úspěšném projektu. Samozřejmě, v tuto chvíli nejsem s průběhem Dakaru spokojen na 100%. Ale jsme na dobré cestě. Jen to chvilku může trvat. Dakar je běh na dlouhou trať,“ řekl Martin Macík, šéf týmu Big Shock! Racing a MM Technology.

Zdroj/foto/video: Nikola Kužílková,
Big Shock! Racing