Sobotní výprask na pražském FK Meteoru by měl být pro sedlčanský Tatran varováním

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Fotbalisté divizního Tatranu zajížděli v sobotu 12. června k dalšímu přátelskému zápasu do Prahy, kde jim byl soupeřem též divizní FK Meteor Praha. Utkání se hrálo v dopoledních hodinách na hřišti v Libni a pražský Meteor uštědřil Tatranu lekci z herní dovednosti, důrazu, přesnosti přihrávek. Velký rozdíl byl znát i ve fyzické kondici. FK Meteor Praha – Tatran Sedlčany 7:1 (4:0).

Hosté ze Sedlčan do prvního poločasu nastoupili v sestavě v bráně s Glogarem a v poli Repetný, Brotánek, Krotil, Milan Krůta, Kouklík, Kdolský, Dvořák, Soldát, Hašek a David Krůta. Obranná činnost této sestavy byla hodně tragická, sedlčanští hráči byli všude pozdě, domácí je předčili ve všech herních činnostech. Za celý první poločas si Tatran vypracoval jedinou šanci.

Naopak domácí Meteor si proti slabému soupeři s chutí zastřílel. První branka do sítě Glogara padla už v 11. minutě, další na sebe nenechali dlouho čekat. V 17. minutě už to bylo 2:0. Další pěkná akce domácích přišla v 29. minutě a Glogar lovil míč potřetí ze své sítě. Při čtvrté brance v 39. minutě neměl čisté svědomí brankář Glogar. Do kabin tak šla mužstva za stavu 4:0.

Do druhého poločasu poslal sedlčanský trenér do branky Lukáše Dřevojana a vystřídal i některé hráče z prvního poločasu. Tato sestava začala druhý poločas svižněji a dokázala krátce po začátku i vstřelit z penalty gól Brotánkem. Domácí však na to odpověděli v dalším průběhu poločasu hned třemi vstřelenými góly. I tak byl druhý poločas ze strany Tatranu přece jen lepší než první.

Sestava Tatranu v druhé půli: Lukáš Dřevojan, Kouklík, Brotánek, Sosnovec, Sirotek, David Krůta (75. Dvořák) Novotný, Habart, Milan Krůta, Čipera, Sochůrek

„Je ale potřeba říct že domácí rovněž prostřídali sestavu a ta už nebyla tak kvalitní jako v prvním poločase. Do zahájení soutěže zbývají necelé dva měsíce a hráči by se měli plně věnovat přípravě, abychom byli rovnocenným soupeřem v podzimních zápasech. Vždyť Meteor hraje rovněž divizi a dal nám lekci po všech stránkách,“ řekl vedoucí mužstva Tatranu Jiří Voráček.

Šancí na góly měl domácí Tatran v první půli dost. Nedokázal je ale využít a prohrál

Ilustrační foto: pixabay.com