Česko se v těchto dnech stále nachází pod vlivem okraje tlakový výše nad východní Evropou, která k nám přináší oblohu s velkou oblačností a občasným slabým deštěm nebo mrholením. Slunce se už neukazuje ani na horách. Podle aktuální předpovědi to vypadá na začátku příštího týdne na přechodnou změnu především v jihozápadních Čechách.
V pondělí to ale zatím nebude, to má být stále zataženo až oblačno, zpočátku místy mlhy, i mrznoucí. Ojediněle slabý déšť nebo mrholení, případně i slabé sněžení. Nejvyšší teploty 2 až 5 °C. Úterý má být ve středních Čechách zatažené, až oblačné, během dne místy i polojasno. Na východě kraje ojediněle slabý déšť. Nejnižší noční teploty +2 až -1 °, denní 4 a7 °C.
Ve středu už bude znovu zatažená, lokálně mlhy. Od západu na většině území déšť, večer ubývání srážek. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, na jihozápadě Čech až 8 °C. Podobně bude i ve čtvrtek, kdy má být zataženo až oblačno, místy občasný déšť. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, nejvyšší denní teploty vystoupají na 5 až 10 °C.
Předpověď na pátek počítá s oblačnou až zataženou oblohou, místy občasný déšť nebo přeháňky. Během dne ubývání srážek a místy i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, nejvyšší denní teploty vystoupí na 5 až 10 °C. Od soboty do pondělí oblačno až zataženo, přechodně místy i polojasno. V noci v sobotu +2 až -3 °C, v dalších dnech -1 až -6 °C. Přes den až 5 °C.
Zdroj: Meteocentrum.cz, ČHMÚ
Ilustrační foto: pixabay

