Silnice z Jetřichovic na Cunkov je zrádná, krátit si tu v zimě cestu se řidičům nevyplácí

SEDLEC-PRČICE – Horké chvíle zažili v pondělí 6. a ve čtvrtek 9. února dva řidiči, kteří se rozhodli vjet na v zimě neudržovanou silnici třetí třídy č. 12137 mezi Jetřichovicemi a osadou Cunkov. V pondělí 6. ledna tu po 18. hodině v první ostré zatáčce ve směru od Jetřichovic havaroval řidič nákladního automobilu do stoky, kde zůstal na delší čas uvězněn.

O další neúspěšné zdolání úseku této silnice III/12137 se ve čtvrtek 9. února po osmé hodině ranní pokusil řidič osobního automobilu. Prakticky ve stejném místě na kluzkém povrchu havaroval do příkopu. Jeho vyprošťování a vyšetřování nehody trvalo až do třinácti hodin. V obou případech se havárie naštěstí obešly bez zranění osob.

Silnice III/12137 se nachází na rozmezí Středočeského a Jihočeského kraje. Hranice krajů prochází přibližně ve dvou třetinách jízdy ve směru od Jetřichovic. Komunikace v úseku od Jetřichovic (u odbočky k areálu Monínec) po osadu Cunkov se v zimě neudržuje, na což řidiče v obou směrech upozorňují dopravní značky. Na komunikaci i přes veškerá upozornění však v zimě uvízne mnoho aut.

Ilustrační foto: Policie ČR