Šest jednotek hasičů zasahovalo při požáru pokoje v penzionu na Sedlčansku

SEDLČANSKO – V sobotu 27. června před pátou hodinou odpolední přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o požáru pokoje v penzionu u obce Vršovice nedaleko Sedlčan. První volající uvedl, že z okna ve druhém patře vychází dým a majitelé se snaží oheň uhasit za pomoci hasicích přístrojů. Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotky ze stanic Benešov a Sedlčany a dobrovolné jednotky obcí Jesenice, Kosova Hora a Sedlec-Prčice.

Po příjezdu na místo bylo potvrzeno, že v budově se nikdo nenachází a požárem je zasažen jeden z pokojů. Na zdolání ohně hasiči nasadili dva vodní C proudy. Na místním rybníku jednotky zřídily čerpací stanoviště, aby byla zajištěna plynulá dodávka vody k hasebním pracím. Jelikož celý zásah probíhal v dýchací technice, vyžádal si velitel zásahu protiplynový automobil z Příbrami, který disponuje dostatečnou zásobou lahví na výměnu.

“Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že požárem je zasaženo podkroví budovy a vazný trám. Jeho poškozením došlo k částečnému propadnutí střechy, zásah proto musel probíhat s ohledem na bezpečnost. Hasiči se snažili k ohnisku požáru dostat přes sádrokarton, který museli rozebrat. Krátce po 18. hodině byla nahlášena lokalizace a za další hodinu likvidace,” uvedla Tereza Fliegerová, tisková mluvčí HZS Středočeského kraje.

Dobrovolné jednotce obce Jesenice byla stanovena dohlídka do nedělního rána. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, které bude po víkendu pokračovat ve spolupráci s expertní skupinou Technického ústavu požární ochrany Praha. Škoda byla po konzultaci s majitelem objektu vyčíslena na tři miliony korun, včasným zásahem hasiči uchránili majetek za deset milionů.

Autor/zdroj/foto: HZS Středočeského kraje