Sedlčany se staly městem 475 betlémů

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Náměstí T.G. Masaryka se stalo v sobotu 27. listopadu místem, kde se sešlo nejvíce lidí s betlémem v Česku.  Důvodem setkání byla akce, kterou uspořádala sedlčanská knihovna a při níž  šlo o ustavení rekordu v počtu lidí na jednom místě se symbolem Vánoc – betlémem.  Zástupci pelhřimovské agentury Dobrý den napočítali 475 lidí, kteří drželi za mrazivého počasí v ruce betlém.

Vlastnímu sčítání betlémů předcházel hudební program, ve kterém se představila skupina Repete a jako zpěvák sedlčanský páter Marek Miškovský.  Pořadatelé akce představili i živý betlém v podání herečky Jany Krausové (Panna Marie), spisovatele Miloše Kratochvíla (Josef) a Vojtěcha Moudrého v roli Jezulátka. Ač  měli ještě do 6. ledna dost času, přišli překvapivě na rynk už i Tři králové.

Sobotní akce byla od roku 2007 už čtvrtá svého druhu. Vždy se jednalo o utvoření rekordu v něčem, co ještě nebylo zapsáno v české knize rekordů.  V roce 2007  byl zapsán rekord v počtu lidí s knížkou zobrazující Ladova kocoura Mikeše.  Tehdy prošlo sčítací branou 620 lidí. V roce 2008 nabruslilo na led sedlčanského zimního stadionu 54 Mikulášů, o rok později  se sešlo na rynku  432 lidí se zapáleným vánočním františkem. Na příští rok pořadatelé slibují, že se pokusí některý z těchto dříve ustanovených rekordů překonat.

Související:
18.11.2010 Nejde jen o rekord, ten je předem jistý
30.11.2009 Rekordně čoudilo 432 františků, buřtů…